On-line prodej levných exotických zájezdů. Stačí si jen vybrat

HIKKADUWA BEACH HOTEL

Srí Lanka - Hikkaduwa
Termín:09.11 - 17.11.2018
Délka zájezdu:9 dní, 8 nocí
Cena vč. tax:

24 500 Kč

Typ zájezdu:Pobytový
Ubytování:Hotel
Doprava:Letecky
Odletové místo:Praha
Strava:Snídaně
Poloha
HIKKADUWA:

Letovisko západního pobřeží s krásnými písčitými plážemi leží 100 km jižně od hlavního města Colombo. Oblast je známá především turistikou, rybolovem a je ideální lokalitou pro vyznavače windsurfingu. V Hikkaduwě můžete vidět také buddhistický chrám „Gangarama Mahavhara“, poblíž jsou i chrámy „Seenigama, Purana Totagama Kaja Mashavihara nebo Kumarakanda Vihra“. Ve městě žije cca 80 000 obyvatel a za navštívení stojí chovná stanice mořských želv. K dispozici jsou obchůdky, bary a restaurace, kam můžete zavítat k nákupu suvenýrů a občerstvení.


KANDY - MĚSTO KRÁLŮ:

Kandy je druhým největším městem ostrova, ale svou bohatou historií a kulturním dědictvím jej místní obyvatelé právem považují za nejdůležitější město Srí Lanky. Je symbolem hrdosti a nezávislosti ostrova. Po 300 let úspěšně odolávalo evropským kolonizátorům, dobyli jej až Britové v roce 1815. Město posledních Singálských králů vyzařující elegantním šarmem a atmosférou starověku se nachází v údolí ve výšce 500 m. n. m. a je lemováno vysokými kopci s nádhernou faunou a florou. Dominantou ve městě "Kandy" je tzv. "Chrám sv. Zubu", kde je uchována replika schránky s jedním ze čtyř Buddhových zubů, které byly nalezeny po jeho kremaci nebo „Starý královský palác“. Celé město je protkáno sítí buddhistických chrámů a svatyní ze 14.století a od roku 1988 je na seznamu světového dědictví UNESCO. Pro Sinhálce má Kandy a Buddhův zub asi stejný význam, jako Mekka pro muslimy. Na počest této relikvie se zde každým rokem v červenci konají velkolepé festivaly a slavnosti „Esala Perahera“, zakončené sloním průvodem.Program
1. DEN

Odlet z České republiky (dle potvrzeného letového řádu)2. DEN (LETIŠTĚ/HIKKADUWA)

Po příletu se setkáte s česky hovořícím průvodcem, následuje transfer do hotelu HIKKADUWA BEACH HOTEL 3*** v HIKKADUWĚ

Ubytování

Volný program3. DEN - předposlední DEN

Volný program

Možnost fakultativních výletůPOSLEDNÍ DEN

Snídaně v hotelu

Odjezd na letištěPřílet do České republiky (dle potvrzeného letového řádu)Uvedená cena zájezdu obsahuje letenky za cenu v optimální knihovací třídě. Tento zájezd si můžete objednat v jakémkoliv termínu na libovolnou délku pobytu, může se zde lišit konečná cena. Rádi Vám cenu zkalkulujeme na základě Vaší nezávazné objednávky.
Ubytování
HIKKADUWA BEACH HOTEL 3***:

Hotel se nachází přímo na pláži v letovisku Hikkaduwa, vzdálený 90 km od hlavního města Colombo a 125 km od mezinárodního letiště - Bandaranaike International Airport. Má celkem 50 klimatizovaných pokojů (Standard Rooms,  Suite Rooms, Deluxe Rooms), které jsou vybavené vlastním sociálním zařízením, mini barem, kabelovou televizí, trezorem a telefonem. Všechny pokoje mají balkon s výhledem na moře, zahradu či bazén.V hotelu se nachází restaurace – a la carte, s nabídkou místní a mezinárodní kuchyně, bar a čajový kout. Disponuje venkovním bazénem, prádelnou, směnárnou a room servisem – 24 hodin denně.Nechybí zde zázemí pro sportovní vyžití, jako je stolní tenis, surfování, windsurfing, potápění, šnorchlování nebo rybolov. Wifi je k dispozici zdarma na recepci.


Stravování

Kuchyně na Sri Lance nabízí plno gurmánských specialit a lahůdek. Skládá se z ovoce a zeleniny, kokosových ořechů, mořských plodů. Tamní speciality ovlivnily národy, které měly se Srí Lankou co do činění. Byli to Arabové, Indové, Holanďani či Angličané. Vliv jednotlivých kuchyní se dodnes promítá v pokrmech domorodců a tvoří zajímavé směsi chutí. Hlavní vliv má pochopitelně kuchyně indická, v mnoha ohledech jsou obě kuchyně totožné.

TermínDníTyp ubytováníStravaDopravaOdlet zSlevaCena za osobuCeník 
20.07. (Pá) - 29.07. (Ne) 201810 dní, 9 nocíDospělá osoba další typy pokojů
Bez stravy
Letecky/Praha
Praha
Last minute 27 542 Kč
24.07. (Út) - 04.08. (So) 201812 dní, 11 nocíDospělá osoba další typy pokojů
Bez stravy
Letecky/Praha
Praha
-7% 30 800 Kč
27.07. (Pá) - 05.08. (Ne) 201810 dní, 9 nocíDospělá osoba další typy pokojů
Bez stravy
Letecky/Praha
Praha
Last minute 27 354 Kč
31.07. (Út) - 11.08. (So) 201812 dní, 11 nocíDospělá osoba další typy pokojů
Bez stravy
Letecky/Praha
Praha
30 800 Kč
04.08. (So) - 13.08. (Po) 201810 dní, 9 nocíDospělá osoba další typy pokojů
Bez stravy
Letecky/Praha
Praha
28 700 Kč
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve Smlouvě o zájezdu /Potvrzení o zájezdu.

 

Srí Lanka

 

Hlavní město: Colombo

Úřední jazyk: sinhálština a tamilština

Používané jazyky: angličtina

Časový posun: GMT 6
Orientační délka letu z ČR: 12 hodin

Měna: srílanská rupie (LKR), 1 LKR = 100 centů

Vízum: Srí Lanka od 1. ledna 2012 mění podmínky pro vstup cizinců na své území a zpoplatňuje krátkodobý pobyt cizinců (do 30 dnů). Každý zájemce o pobyt na ostrově se musí před příjezdem na Srí Lanku elektronicky registrovat na www.eta.gov.lk (ETA=Electronic Travel Authorization).
DĚTI: na děti do 12 let se zpracování ETA registrace nevztahuje

Cestovní doklad pro občana ČR: platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců po datu předpokládaného odjezdu ze země


Zdravotní informace: očkování není povinné
doporučené očkování:
- břišní tyfus - očkování 1 dávkou vakcíny nejpozději 14 dní před odjezdem
- hepatitida A - očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem
- žlutá zimnice - očkování se provádí podáním 1 vakcíny nejpozději 10 dní před cestou

Důležitá tel. čísla:

  • Policie: 119

 

Všeobecné info:

Srí Lanka, známá též jako Cejlon, se stala hlavně synonymem pro kvalitní černý čaj. Zároveň je však zemí, která dokáže nabídnout bohaté a starobylé kultury, v džungli ztracené chrámy, přetrvávajícího koloniálního ducha i ráj tropického ostrova. Srí Lanka je zemí s typicky tropickým klimatem, kde se střídají období sucha s vydatnými dešti. V níže položených pobřežních oblastech Srí Lanky, např. v Colombu, dosahuje průměrná denní teplota 27 °C.

Turistické destinace:          

Anurádhapura - Od roku 380 před n. l. byla Anurádhapura největším a nejdůležitějším královským městem Cejlonu a v roce 1982 bylo toto starobylé město zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Na velké ploše, zde stojí množství buddhistických klášterů a pozůstatků starověkých budov, což z Anurádhapury činí důležitou archeologickou oblast. Většina historických památek se nachází v Sacred City (Svaté město).

Bentota - Turisty do Bentoty lákají především krásné písčité pláže a bohatý podmořský život s množstvím korálových útesů. Nabízí se zde také množství vodních sportů. V okolí můžeme navštívit sloní sirotčinec (Pinnawela) nebo líhně mořských želv, které byly  vytvořeny, aby se zabránilo jejich úbytku. Za návštěvu také rozhodně stojí chrámy Galapata Vihara, který pochází z 12. století a Wanawasa Raja Mahaviharaya nebo návštěva tradiční rybářské vesnice.

Colombo - Sídlí zde velké banky, naleznete zde množství obchodních domů, tři univerzity, muzea, významné památky v koloniálním stylu, chrámy, ale i moderní mrakodrapy. Při návštěvě bychom neměli vynechat návštěvu pevnosti Fort, která je zapsána v seznamu památek UNESCO. Stejnojmenná čtvrť, nabízí nepřeberné množství starých obchůdků s drahokamy, hedvábím a koženým zbožím. Asi dva kilometry od pevnosti narazíme na čtvrť Pettah, kde je nejrušnější bazar ve městě.

Kandy - Jedno z nejznámějších a nejvýznamnějších měst Srí Lanky, kde se konají některé známé srílanské svátky. V Kandy je nespočet buddhistických chrámů a tak není divu, že v roce 1988 bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Celé město je navíc obklopeno krásnou zelení a lesnatými svahy hor. Poblíž centra města se rozprostírá kandyjské jezero, u kterého je postaven Chrám Buddhova zubu, ve kterém je údajně uložena jedna z nejcennějších buddhistických relikvií - Buddhův zub.

Zajímavosti:

Jednou z největších zvláštností jsou tzv. kůloví rybáři. Na úlovek čekají na tyčích zabodnutých v mořském dně poblíž pobřeží.

Vytvářím objednávku...