On-line prodej levných exotických zájezdů. Stačí si jen vybrat

CORAL SANDS HOTEL 

Srí Lanka - Hikkaduwa
Termín:09.11 - 17.11.2018
Délka zájezdu:9 dní, 8 nocí
Cena vč. tax:

25 700 Kč

Typ zájezdu:Pobytový
Ubytování:Hotel
Doprava:Letecky
Odletové místo:Praha
Strava:Snídaně
Poloha
HIKKADUWA:

Letovisko západního pobřeží s krásnými písčitými plážemi leží 100 km jižně od hlavního města Colombo. Oblast je známá především turistikou, rybolovem a je ideální lokalitou pro vyznavače windsurfingu. V Hikkaduwě můžete vidět také buddhistický chrám „Gangarama Mahavhara“, poblíž jsou i chrámy „Seenigama, Purana Totagama Kaja Mashavihara nebo Kumarakanda Vihra“. Ve městě žije cca 80 000 obyvatel a za navštívení stojí chovná stanice mořských želv. K dispozici jsou obchůdky, bary a restaurace, kam můžete zavítat k nákupu suvenýrů a občerstvení.Program
1. DEN

Odlet z České republiky (dle potvrzeného letového řádu)2. DEN (LETIŠTĚ/HIKKADUWA)

Po příletu se setkáte s anglicky hovořícím průvodcem, následuje transfer do hotelu LANKA SUPER CORALS 3*** v HIKKADUWĚ

Ubytování

Volný program3. DEN - předposlední DEN - (HIKKADUWA)

Volný program

Možnost fakultativních výletůPOSLEDNÍ DEN

Snídaně v hotelu

Odjezd na letištěPřílet do České republiky (dle potvrzeného letového řádu)Uvedená cena zájezdu obsahuje letenky za cenu v optimální knihovací třídě. Tento zájezd si můžete objednat v jakémkoliv termínu na libovolnou délku pobytu, může se zde lišit konečná cena. Rádi Vám cenu zkalkulujeme na základě Vaší nezávazné objednávky.
Ubytování
CORAL SANDS HOTEL 3***:

Hotel se nachází se přímo na zlato písečné pláži v letovisku Hikkaduwa, vzdálený 140 km od mezinárodního letiště - Bandaranaike International Airport. Má celkem 81 klimatizovaných pokojů (56 Deluxe Rooms, 21 Standard Rooms, 3 Super Deluxe Rooms, 1 Suite) s vlastním sociálním zařízením, mini barem, kabelovou televizí, trezorem, telefonem, vysoušečem vlasů a čajovým/kávovým koutkem. Pokoje disponují balkonem s výhledem na Indický oceán, „Super Deluxe Rooms“ mají navíc i privátní Jacuzzi. Má restauraci s nabídkou místní a mezinárodní kuchyně a bar. V hotelu se nachází venkovní bazén s lehátky, wellness centrum, lázně s nabídkou masáží a procedur „Ayurveda“ pod dohledem odborného personálu. Disponuje směnárnou, prádelnou, úschovnou zavazadel, lékařskou službou a room servisem – 24 hodin. Nechybí ani zázemí pro sportovní vyžití, jako je kulečník, stolní tenis, šipky nebo vodní sporty – potápění, šnorchlování, jízda na katamaránu či kanoi, surfování, vodní skútr, vodní lyžování a rybaření. V hotelu se nachází potápěčské centrum. Bezdrátové internetové připojení je k dispozici zdarma na recepci.


Stravování

Kuchyně na Sri Lance nabízí plno gurmánských specialit a lahůdek. Skládá se z ovoce a zeleniny, kokosových ořechů, mořských plodů. Tamní speciality ovlivnily národy, které měly se Srí Lankou co do činění. Byli to Arabové, Indové, Holanďani či Angličané. Vliv jednotlivých kuchyní se dodnes promítá v pokrmech domorodců a tvoří zajímavé směsi chutí. Hlavní vliv má pochopitelně kuchyně indická, v mnoha ohledech jsou obě kuchyně totožné.

TermínDníTyp ubytováníStravaDopravaOdlet zSlevaCena za osobuCeník 
20.07. (Pá) - 29.07. (Ne) 201810 dní, 9 nocíDospělá osoba další typy pokojů
Bez stravy
Letecky/Praha
Praha
Last minute 28 670 Kč
24.07. (Út) - 04.08. (So) 201812 dní, 11 nocíDospělá osoba další typy pokojů
Bez stravy
Letecky/Praha
Praha
34 000 Kč
27.07. (Pá) - 05.08. (Ne) 201810 dní, 9 nocíDospělá osoba další typy pokojů
Bez stravy
Letecky/Praha
Praha
-5%Last minute 29 046 Kč
31.07. (Út) - 11.08. (So) 201812 dní, 11 nocíDospělá osoba další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Praha
Praha
-7% 35 300 Kč
04.08. (So) - 13.08. (Po) 201810 dní, 9 nocíDospělá osoba další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Praha
Praha
-6% 32 200 Kč
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve Smlouvě o zájezdu /Potvrzení o zájezdu.

 

Srí Lanka

 

Hlavní město: Colombo

Úřední jazyk: sinhálština a tamilština

Používané jazyky: angličtina

Časový posun: GMT 6
Orientační délka letu z ČR: 12 hodin

Měna: srílanská rupie (LKR), 1 LKR = 100 centů

Vízum: Srí Lanka od 1. ledna 2012 mění podmínky pro vstup cizinců na své území a zpoplatňuje krátkodobý pobyt cizinců (do 30 dnů). Každý zájemce o pobyt na ostrově se musí před příjezdem na Srí Lanku elektronicky registrovat na www.eta.gov.lk (ETA=Electronic Travel Authorization).
DĚTI: na děti do 12 let se zpracování ETA registrace nevztahuje

Cestovní doklad pro občana ČR: platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců po datu předpokládaného odjezdu ze země


Zdravotní informace: očkování není povinné
doporučené očkování:
- břišní tyfus - očkování 1 dávkou vakcíny nejpozději 14 dní před odjezdem
- hepatitida A - očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem
- žlutá zimnice - očkování se provádí podáním 1 vakcíny nejpozději 10 dní před cestou

Důležitá tel. čísla:

  • Policie: 119

 

Všeobecné info:

Srí Lanka, známá též jako Cejlon, se stala hlavně synonymem pro kvalitní černý čaj. Zároveň je však zemí, která dokáže nabídnout bohaté a starobylé kultury, v džungli ztracené chrámy, přetrvávajícího koloniálního ducha i ráj tropického ostrova. Srí Lanka je zemí s typicky tropickým klimatem, kde se střídají období sucha s vydatnými dešti. V níže položených pobřežních oblastech Srí Lanky, např. v Colombu, dosahuje průměrná denní teplota 27 °C.

Turistické destinace:          

Anurádhapura - Od roku 380 před n. l. byla Anurádhapura největším a nejdůležitějším královským městem Cejlonu a v roce 1982 bylo toto starobylé město zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Na velké ploše, zde stojí množství buddhistických klášterů a pozůstatků starověkých budov, což z Anurádhapury činí důležitou archeologickou oblast. Většina historických památek se nachází v Sacred City (Svaté město).

Bentota - Turisty do Bentoty lákají především krásné písčité pláže a bohatý podmořský život s množstvím korálových útesů. Nabízí se zde také množství vodních sportů. V okolí můžeme navštívit sloní sirotčinec (Pinnawela) nebo líhně mořských želv, které byly  vytvořeny, aby se zabránilo jejich úbytku. Za návštěvu také rozhodně stojí chrámy Galapata Vihara, který pochází z 12. století a Wanawasa Raja Mahaviharaya nebo návštěva tradiční rybářské vesnice.

Colombo - Sídlí zde velké banky, naleznete zde množství obchodních domů, tři univerzity, muzea, významné památky v koloniálním stylu, chrámy, ale i moderní mrakodrapy. Při návštěvě bychom neměli vynechat návštěvu pevnosti Fort, která je zapsána v seznamu památek UNESCO. Stejnojmenná čtvrť, nabízí nepřeberné množství starých obchůdků s drahokamy, hedvábím a koženým zbožím. Asi dva kilometry od pevnosti narazíme na čtvrť Pettah, kde je nejrušnější bazar ve městě.

Kandy - Jedno z nejznámějších a nejvýznamnějších měst Srí Lanky, kde se konají některé známé srílanské svátky. V Kandy je nespočet buddhistických chrámů a tak není divu, že v roce 1988 bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Celé město je navíc obklopeno krásnou zelení a lesnatými svahy hor. Poblíž centra města se rozprostírá kandyjské jezero, u kterého je postaven Chrám Buddhova zubu, ve kterém je údajně uložena jedna z nejcennějších buddhistických relikvií - Buddhův zub.

Zajímavosti:

Jednou z největších zvláštností jsou tzv. kůloví rybáři. Na úlovek čekají na tyčích zabodnutých v mořském dně poblíž pobřeží.

Vytvářím objednávku...