On-line prodej levných exotických zájezdů. Stačí si jen vybrat

Thajsko, Malajsie, Singapur

Malajsie - Malajsie
Termín:28.09 - 12.10.2018
Délka zájezdu:15 dní, 14 nocí
Cena vč. tax:

49 946 Kč

Typ zájezdu:Poznávací
Ubytování:Hotel
Doprava:Letecky
Odletové místo:Praha
Strava:Snídaně
Popis zajezdu
Bangkok, Kuala Lumpur, Singapur - poznávací zájezd, kde se exotická dovolená u moře spojuje s cestováním po nejkrásnějších zemích jihovýchodní Asie. Čeká vás Thajsko – země úsměvů s nádhernými plážemi Asie, moderní Malajsie s koloniální historií a čistý Singapur se svými mrakodrapy a nejlepšími nákupy. Tato dovolená bude zážitkem na celý život.
Program

1. den
Odlet a dlouhý let do Asie.
2. den
BANGKOK vás ihned ohromí. Ubytování v kvalitním hotelu s bazénem v centru města pouhých 300 metrů od Královského paláce. Kavárničky, bary, směnárny a obchůdky na nejživější bangkokské uličce Khao San (kousek od našeho hotelu). Uvítací večeře. Večer pro zájemce ženský cirkus na Patpongu, nejrušnější čtvrti celého Bangkoku. Všem doporučujeme vynikající travesti show Calypso. Cestou z Patpongu se budeme honit na vozítkách tuk–tuk. Aklimatizace šokem!
3. den
Snídaně na hotelu a vyrážíme klimatizovaným autobusem k plovoucím trhům. Budeme se plavit po kanálech na rychlých motorových člunech. Prodavači nám přímo z loděk nabídnou smažené banány, kokosy, mango a rambutany, ale i sušené exotické koření. Zažijete jedinečnou atmosféru tradičního tržiště. Ukázka zpracování papíru a řezbářských prací z týkového dřeva. Známý most přes řeku Kwai a povídání si o útrapách během války. Nejvyšší buddhistická stavba světa Nakhon Pathom, kde si za vyzvánění buddhistických zvonků vysvětlíme, o čem buddhismus vlastně je. Návrat do Bangkoku. Zájemcům rezervujeme stůl ve špičkové restauraci na střeše jednoho z bangkokských mrakodrapů.
4. den
Pro zájemce fakultativní celodenní výlet do města AYUTTHAYA, které mělo Thajsko 400 roků za hlavní město. Čeká nás zde silný zážitek z procházek mezi ruinami starých chrámů a pagod, které byly stavěny v době, kdy byl Bangkok jen malou vesničkou. Doporučujeme! Ostatní se zatím podívají na moderní Bangkok, čínskou čtvrť nebo zelené plíce města – park Lumpini. Vyzkoušíte některé z nejmodernějších obchodních center Asie?
5. den
Věděli jste, že thajský král je nejdéle vládnoucí hlavou státu na světě? Proč je v Thajsku tak oblíbený? Prohlídka nádherného Královského paláce i chrámu Wat Pho s největším zlatým ležícím buddhou Thajska a tradiční školou masáže. Kompou přes mohutnou řeku Chao Phraya k exotickému chrámu Wat Arun. Noční přesun pronajatým klimatizovaným autobusem na jih. Pro vyšší komfort doporučujeme přelet.
6. den
KRABI: je právem považované za místo s nejkrásnějšími plážemi Thajska. Thajsko svými plážemi láká. Kokosové palmy se sklánějí nad bělostným pobřežím a z tyrkysového moře trčí ostrůvky v podobě dračích zubů. Ubytování 2 minuty od pláže.
7. den
Malými lodičkami domorodců pojedeme na okolní ostrovy, které budou pouze naše. Šnorchlování (hejna ryb vám budou jíst banán přímo z ruky) a romantický odpočinek.
8. den
Pro zájemce zajistíme potápění či výlet na magicky krásný ostrov Phi Phi. Gurmánské speciality – grilované barakudy, mečouni, humři, krevety, polévky podávané přímo v kokosovém ořechu…
9. den
Procházka pralesem na slonech a romantický odpočinek. Necháte si ušít hedvábný oblek nebo kostým na míru?
10. den
Pro zájemce výlet na kajakách do mangrovových lesů. Jinak sladké nicnedělání na nádherných plážích Thajska.
11. den
Opouštíme Thajsko a přejíždíme do Malajsie na ostrov Penang. GEORGETOWN je typickou ukázkou multikulturní společnosti Malajsie (UNESCO). Na jedné ulici navštívíme mešitu kapitána Klinga, hinduistický Sri Mariamman (nejstarší v Malajsii) a také čínský chrám a hned vedle stojí britský kostel. Tvář Malajsie, která jinde už rychle mizí. Ubytování v kvalitním 4 hotelu. Seznámení s malajskými zvyklostmi.
12. den
Pronajatým klimatizovaným autobusem vyrážíme po krásných malajských dálnicích na jih. Prohlédneme si hinduistické jeskyně Batu, známé masochistickým festivalem Thaipusam. Příjezd do KUALA LUMPUR. Ubytování v nejvyšším hotelu Malajsie (změna vyhrazena, ale 4 hotel garantujeme), divoká čínská čtvrť a osvětlená nejvyšší dvojčata světa Petronas.
13. den
Půldenní prohlídka hlavního města. Mešita Jama Masjid na místě soutoku (Kuala Lumpur = bahenní soutok), náměstí Merdeka s nejvyšším vlajkovým stožárem na světě. Pokračujeme dále na jih do Singapuru. Obrovský rozdíl oproti thajským vesničkám. Projedeme náročnou hranici a jsme na ostrově SINGAPUR! I zde ubytování ve 4 hotelu v centru města.
14. den
Prohlídka SINGAPURU. Poslední koupání na nejjižnějším bodě jihovýchodní Asie. Prohlídka koloniálního centra s výhledem na fascinující panorama mrakodrapů. Slavný hotel Marina Bay Sands luxusní obchodní domy. Socha lva, který je symbolem tohoto města, nedaleko místa, kde přistál Sir Raffles. Pozdě v noci odlétáme z nejmodernějšího letiště světa opálení a s množstvím dárků domů.
15. den
Přílet domů.
Cena zahrnuje
mezinárodní letenku, letištní poplatky, ubytování ve dvoulůžkových pokojích ve vybraných 3 a 4 hotelech, 6 x snídaně, přepravu pronajatými autobusy, SEN průvodce a místní průvodce podle potřeby, množství prohlídek a výletů, celodenní výlet na ostrovy v Andamanském moři, celodenní výlet do okolí Bangkoku, jízdu na slonech, všechny vstupy do památek podle programu, pojištění proti insolventnosti
Cena nezahrnuje
fakultativní výlety, stravu kromě uvedené, cestovní pojištění, osobní výdaje
TermínDníTyp ubytováníStravaDopravaOdlet zSlevaCena za osobuCeník 
08.07. (Ne) - 22.07. (Ne) 201815 dní, 14 nocíDospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
Praha
57 746 Kč
30.07. (Po) - 13.08. (Po) 201815 dní, 14 nocíDospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
Praha
57 746 Kč
16.08. (Čt) - 30.08. (Čt) 201815 dní, 14 nocíDospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
Praha
57 746 Kč
28.09. (Pá) - 12.10. (Pá) 201815 dní, 14 nocíDospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
Praha
49 946 Kč
15.10. (Po) - 29.10. (Po) 201815 dní, 14 nocíDospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
Praha
55 146 Kč
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve Smlouvě o zájezdu /Potvrzení o zájezdu.

 

Malajsie


Hlavní město:  Kuala Lumpur

Úřední jazyk:  malajština

Používané jazyky:  angličtina, čínština, tamilština

Časový posun: GMT 8

Orientační délka letu z ČR:  15 hodin

Měna:  ringgit (MYR), 1 MYR = 100 senů
Vízum:  Od 15.08.1991 občané ČR nepotřebují ke vstupu do Malajsie turistická víza, délka pobytu však nesmí přesáhnout 90 dnů.

Cestovní doklad pro občana ČR: platný cestovní pas, platnost min 6 měsíců

Zdravotní informace: očkování není povinné
doporučené očkování:

- žlutá zimnice - očkování se provádí podáním 1 vakcíny nejpozději 10 dní před cestou
- břišní tyfus - očkování 1 dávkou vakcíny nejpozději 14 dní před odjezdem
- hepatitida A - očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem

Důležitá tel. čísla:

  • záchranka: 03/ 2031 9999 (Kuala Lumpur) nebo 999
  • policie: 03/ 21460584-5 (Kuala Lumpur) nebo 999
  • hasiči: 03 9221 7222 (Kuala Lumpur) nebo 994

 

všeobecné info:

V samém centru jihovýchodní Asie se rozkládá Malajská federace, kterou tvoří dvě hlavní části – Malajský poloostrov, který je součástí asijské pevniny a sídlí na něm 80% obyvatelstva, a státy Sabah a Sabarawak ležící na severním Borneu. O tento ostrov se Malajsie dělí s Indonésií. Malajsie by se dala označit jako skutečná země snů, protože možnosti, které se zde každému návštěvníkovi nabízejí, jsou opravdu fascinující a téměř nevyčerpatelné. Najdeme zde unikátní přírodu, nádherné pobřeží, působivé hory, pohádkové ostrovy i supermoderní velkoměsto Kuala Lumpur. Moře v Malajsii má díky teplému podnebí velmi příjemnou teplotu – mezi 26 až 29 stupni Celsia, takže přímo láká k celoročnímu koupání. Podmořský život v této oblasti oplývá velkým množstvím živočišných a rostlinných druhů a najdeme  tu celou řadu lokalit vhodných pro potápěče.

Turistické destinace:

Kuala Lumpur - je jedno z nejmodernějších měst Jihovýchodní Asie. Jje zvláštní směsicí starého a nového. Na jedné straně je moderním, rychle se rozvíjejícím městem s luxusními nákupními centry a mrakodrapy, na straně druhé zde nalezneme starou koloniální architekturu, mešity i levné tržnice v čínské  čtvrti. Hlavní chloubou metropole s téměř 2 miliony obyvatel jsou bezesporu Petronas Twin Towers, architektonický skvost inspirovaný pěti pilíři islámu a do roku 2003 také nejvyšší mrakodrap na světě. Najdeme zde také největší ptačí park na světě. Ve třech gigantických voliérách si můžeme prohlídnout na tísíce druhů ptáků z celého světa.

Langkawi - je jeden z nejoblíbenějších ostrovů Malajsie, nalezneme zde krásné pláže s bílým pískem, palmové háje, nádherné moře vhodné k potápění. Jedním z nejatraktivnějších míst je vrchol Gunung Mat Cincang. Dostaneme se na něj lanovkou stavící na dvou vrcholech. Z prvního vrcholu ve výšce 700 m se nám naskytne nádherný výhled na velkou část ostrova, moře a fascinující deštný prales s blízkým vodopádem. Druhý vrchol nám zprostředkuje pohled na sousední Thajsko.

Borneo – třetí největší ostrov světa. Úžasná pestrost tropické džungle s masožravými láčkovkami, orchidejemi, orangutany i nosatými opicemi, plavby po tropických řekách s krokodýli, výpravy za původními domorodými kulturami žijícími ve stovky metrů dlouhých komunitních domech na kůlech, východ slunce na nejvyšším vrcholu Bornea - skalnatém masivu Mt. Kinabalu, tropické jeskyně obřích rozměrů, světově unikátní až 40 m vysoký "kamenný les" vápencových špicí Pinnacles, parádní potápění v podmořském světě u břehů pohádkových tropických ostrovů, divoká skalnatá pobřeží i přírodní pláže, exotické pokrmy, to vše, a mnohem více, je Borneo.

Vytvářím objednávku...