On-line prodej levných exotických zájezdů. Stačí si jen vybrat

CASA MAIRA LLORENTE  

Kuba - Havana
Termín:16.11 - 28.11.2018
Délka zájezdu:13 dní, 12 nocí
Cena vč. tax:

30 100 Kč

25 839 Kč

Typ zájezdu:Pobytový
Ubytování:Hotel
Doprava:Letecky
Odletové místo:Praha
Strava:Bez stravy
Poloha
HAVANA:

Byla založena v roce 1519 a brzy poté se stala hlavním městem ostrova. Město je plné architektonických památek a zajímavých míst nesoucích stopy dějin ostrova.  Až do druhé poloviny 18. století byla Havana obklopena vysokou zdí, která patřila k obrannému systému proti útokům pirátů. Ještě dnes jsou vidět její pozůstatky. Díky své geografické poloze byla Havana centrem námořního obchodu mezi Evropou a Amerikou.  Město rychle zbohatlo a stalo se centrem dějin a kultury.   Havana je na seznamu chráněných památek UNESCO a patří mezi nejvýznamnější představitele amerického baroka.  Při návštěvě dnešní Havany nesmíte opomenout navštívit národní galerii ("Museo de Bellas Artes"), balet ("Ballet Nacional de Cuba"), koncerty klasické a populární hudby. Mezi další zajímavosti patří: náměstí "Plaza de la Revolución", "Cabaret Tropicana", "Malecón" (promenáda) a "La Rampa" (moderní centrum).  Obyvatelé jsou usměvaví, temperamentní a přátelští.Ubytování
Casa Maira Llorente 1*:

Jedná se o ubytování v soukromí, v privátních domech, obdoba našeho penzionu či „zimmer frei“. Pokoje zpravidla nabízí dvoulůžkovou postel, případně dvě samostatná lůžka, sociální zařízení se sprchou, v některých případech s vanou a ubytovaným klientům bývá k dispozici vybavená kuchyňka (obvykle společně sdílená s majiteli domu). Sociální zařízení může být umístěno v pokoji, výjimečně může být sdílené v objektu s ostatními spolubydlícími. Klimatizace, bezpečnostní trezory, TV nejsou běžnou výbavou pokojů. Obvykle je možné využít televize ve společných prostorách. Jelikož se jedná o ubytování v privátu, cestovní kancelář nenese zodpovědnost za problémy, které mohou nastat (čistota, hygiena – teplá voda, výpadky el. proudu, bezpečnost materiálních věcí), nicméně pracujeme výhradně s prověřeným ubytováním a na základě osobní znalosti majitelů domů. Casa Particular zajišťuje denní úklid veřejných prostor (úklid v pokoji se během pobytu neprovozuje) a stravování rovněž v ceně není zahrnuto. Přímo na místě lze po domluvě s majitelem domu zajistit snídaně, obvykle za doplatek 5 CUC / osoba / den. Přiložené fotografie u tohoto produktu jsou POUZE ILUSTRAČNÍ. Konkrétní dům, ve kterém bude ubytování zajištěno, bude sdělen až po příletu na Kubu.


 


Stravování

Po domluvě lze zajistit snídani, oběd či večeři. Stravování není v základní ceně zájezdu.

TermínDníTyp ubytováníStravaDopravaOdlet zSlevaCena za osobuCeník 
17.07. (Út) - 28.07. (So) 201812 dní, 11 nocíDospělá osoba
Bez stravy
Letecky/Praha
Praha
37 900 Kč
20.07. (Pá) - 01.08. (St) 201813 dní, 12 nocíDospělá osoba
Bez stravy
Letecky/Praha
Praha
43 400 Kč
27.07. (Pá) - 08.08. (St) 201813 dní, 12 nocíDospělá osoba
Bez stravy
Letecky/Praha
Praha
43 400 Kč
03.08. (Pá) - 13.08. (Po) 201811 dní, 10 nocíDospělá osoba
Bez stravy
Letecky/Praha
Praha
40 200 Kč
03.08. (Pá) - 15.08. (St) 201813 dní, 12 nocíDospělá osoba
Bez stravy
Letecky/Praha
Praha
-6% 28 200 Kč
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve Smlouvě o zájezdu /Potvrzení o zájezdu.

 

Kuba                                                                                                                                               

Hlavní město: Havana

Úřední jazyk: španělština

Náboženství: ateistéřímští katolíci; africká náboženství, judaismus

Časový posun: -5

Měna: kubánské peso a peso convertible (CUP, CUC)

Vízum: Ne. Pokud se jedná o turistický pobyt, uděluje Kubánský konzulát vízum ve formě turistické karty, která stojí 630,- Kč. Tato karta může být vyřízena v rámci turistického pobytu přes cestovní kancelář. Turistická karta opravňuje k pobytu na území Kuby po dobu 30 dnů a může být prodloužena na Kubě na cizinecké policii o dalších 30 dnů, poplatek činí 25,- USD.

Cestovní doklad pro občana ČR: Platný cestovní pas.

Zdravotní informace: Žádné povinné očkování.

Doporučené očkování: Rutinní očkování –  nechte si ověřit platnost vakcíny proti záškrtudětské obrně, tetanu a spalničkám.

·         Hepatitida A

·         Hepatitida B

·         Břišní tyfus

·         vzteklina

Důležitá tel. čísla:

První pomoc:  55-1185,55-1584,55-1585 

Policie: 867 7777
Hasiči: 867-5555

Všeobecné info:

Kuba je největší ostrovní stát v Karibiku. Je jednou z posledních zemí světa ovládaných totalitním režimem s povolenou mocí jediné politické strany.

Země přes moře sousedí se Spojenými státy americkými a Mexikem, ostrovními státy karibské oblasti (BahamyHaiti a Jamajka) a dalšími již vzdálenějšími středoamerickými či karibskými státy. Americká Florida je od Kuby vzdálena něco málo přes 150 km severním směrem, nedaleko od Kuby leží i mexický Yucatán a na severozápad od země se nachází mohutný Mexický záliv. Ostatní ostrovní státy leží severovýchodním až jižním směrem. Většinu jeho povrchu zaujímají nížiny. Pouze na západě, ve středu a na východě ostrova se povrch zvedá do výšky. V této lokalitě se vyskytují oblasti, kde se vytvořily zajímavé krasové útvary. Na jihovýchodě ostrova se podél pobřeží táhne pohoří Sierra Maestra. V tomto pohoří se nachází i nejvyšší hora ostrova, Pico Turquino. Ostrov leží v tropech. Celoročně jej ovlivňují větry, které se nazývají pasáty. Průměrná celoroční teplota se pohybuje okolo 25 °C. Teplota mořské vody u pobřeží zpravidla neklesá pod 24 °C. Nejvydatněji prší v říjnu, listopadu a květnu. 

Turistické lokality tipy na výlety

Stará Havana tvoří historické jádro dnešní kubánské metropole. Přezdívá se jí „Paříž Karibiku“ i „muzeum pod širým nebem“. Španělé ji založili jako jedno z nejstarších koloniálních měst v roce 1519. V roce 1982 ji vyhlásilo UNESCO světovým kulturním dědictvím. Její čtyři hlavní náměstí jsou plná šlechtických sídel a paláců, dnes jsou v nich galerie, muzea, ale i hotely. Stará Havana je typická zvláštní směsicí stylů, baroko se tu prolíná s neoklasicismem. Na náměstí Plaza de la Catedral můžete obdivovat nádhernou barokní katedrálu San Cristóbal, ve které byly až do poloviny 18.století uloženy ostatky Kryštofa Kolumba. Na náměstí San Francisco  návštěvníky láká františkánský klášter z roku 1591 a Fontána lvů.

Basilica del Cobre je snad nejznámější kubánskou stavbou. Skládá se ze tří dómů. Stejně jako podnikají muslimové cesty do Mekky, putují věřící Kubánci k této bazilice, aby se poklonili soše Panny Dobročinnosti, Virgin de la Caridad. Prastará legenda praví, že tuto sochu vylovili v moři tři rybáři, když se s nimi převrhla loď. Když už jejich životy visely na vlásku, jako zázrakem ji spatřili na hladině a dostali se díky ní na břeh.

Trinidad je koloniální město s jedinečnou architekturou. Leží na pobřeží Karibského moře a na úpatí pohoří Sierra del Escambray. Jeho historické centrum kombinuje klasicistní, barokní a maurský styl. Dominantu Trinidadu tvoří Iglesia Parroquial de la Santisima, která je vůbec největší kubánskou katedrálou. Na seznam UNESCO byl Trinidad společně s plantáží cukrové třtiny ve Valle de Ingenios zařazen roku 1988.

Národní park Alejandro de Humboldt je považován za jeden z nejvýznamnějších národních parků tropického pásu na západní polokouli. Byl pojmenován po německém přírodovědci Alexandrovi von Humboldtovi, který zkoumal a popsal mnoho druhů místní fauny a flóry.

Pohoří Sierra Maestra Nejvyšší kubánské pohoří, dlouhé 161 km, je specifickou oblastí Kuby. Jeho svahy a lesy skrývají divokou faunu i flóru.  V minulosti bylo hlavním centrem Fidela Castra, řídil odsud své revoluční výboje.

Guantánamo vojenská základna Guantánamo, kterou si od Kuby roku 1901 pronajaly časově neomezenou smlouvou USA. Příjezd do základny, který je chráněný protitankovými zátarasy a vojskem, tvoří jedinou pozemskou hranici na Kubě.

Kubánské pláže -  Kuba je vyhlášená svými nádhernými plážemi, údajně mají nejbělejší a nejjemnější písek na světě. Turisté, kteří se z exotické dovolené na Kubě vracejí, o nich vyprávějí jako o karibském ráji. Celkem si na kubánském pobřeží můžete vybrat ze tří set krásných a velmi čistých pláží. Moře bývá většinou podél pobřeží mělké a poměrně mírné. 

Zajímavosti:

Kuba je největším ostrovním státem Karibiku. Dýchá neopakovatelnou atmosférou místa, kde se zastavil čas. Je zahalena do jemného dýmu doutníků. Na ulicích vyhrávají gramofony a brázdí je staré americké bouráky. Lidé nikam nespěchají, popíjejí rum a tančí v rytmu salsy. Kuba - svět sám pro sebe. 

Ernest Hemingway v inspirativní atmosféře Kuby strávil dvacet let a napsal velkou část svých nejznámějších děl. Ještě dnes je pro něj údajně rezervován v hotelu Ambos Mundos v centru Staré Havany pokoj číslo 511, kde stále stojí jeho psací stroj a prázdná láhev "Chivas Regal".

Vytvářím objednávku...