On-line prodej levných exotických zájezdů. Stačí si jen vybrat

Pohádkové Thajsko

Thajsko - Thajsko
Termín:23.05 - 03.06.2018
Délka zájezdu:12 dní, 11 nocí
Cena vč. tax:

32 252 Kč

Typ zájezdu:Poznávací
Ubytování:Hotel
Doprava:Letecky
Odletové místo:Varšava
Strava:Dle programu
Popis hotelu

Část poznávací 

Hotely dobré kvality, odpovídající standardu ***/**** podle hodnocení organizátora.
Pokoje: všechny hotely jsou vybaveny TV, klimatizací, koupelnou s WC a často i minibarem (za poplatek). Pokoj třílůžkový je obvykle dvoulůžkový pokoj s přistýlkou (přistýlka může být formou polního lůžka nebo rozkládacího gauče).
Vybavení: v hotelech je restaurace, bar a ve většině hotelů je také bazén

Část pobytová

Hotely: popisy jednotlivých hotelů v najdete části týkající se pobytových zájezdů do Thajska (Jomtien/Pattaya, Rayong nebo Ko Samet).

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Bangkok - Varšava (s přestupem v Istanbulu, na jednom z evropských letišť nebo na jednom z letišť Arabského poloostrova), letištní taxy, ubytování v hotelech (12 nocí), transfery klimatizovaným autokarem a lůžkovým vlakem na území Thajska (1 noční přejezd), stravování dle programu (13 snídaní, 6 obědů, 4 večeře a 1 balíček na cestu nočním vlakem), služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce během prohlídek, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, povinný poplatek na odměny pro místní průvodce, spropitné pro řidiče, nosiče zavazadel, číšníky, hotelový personál, atd. (celkem včetně vstupenek, průvodců, plaveb lodí a spropitného - cca 210 USD, platí se povinně delegátovi jako balíček), další jídla během výletu, nápoje k jídlům a fakultativní výlety.

Jiné

Měna
Doporučujeme vzít s sebou USD, i když lze také vyměnit euro, britské funty nebo jinou běžně uznávanou měnu. Peníze lze směnit v mnoha bankách, směnárnách a hotelech (v hotelech je kurs vždy nevýhodný).

Upozornění!
- V Thajsku nejsou akceptovány bankovky 50 USD a 100 USD staré edice (s malými podobiznami prezidentů).
- Pokud si klienti vezmou s sebou americké dolary, je třeba pamatovat, že v zemích jihovýchodní Asie nejsou akceptovány bankovky vydané před rokem 1996 a/nebo zničené, roztrhané, atd.

Víza

Vízum
Zrušená vízová povinnost pro občany ČR.

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Klienti, kteří mají jiný cestovní pas, než český jsou povinni si vyřídit příslušné vízum na vlastní náklady. Veškeré informace týkající se vízových postupů obsažených v nabídce platí pro občany České republiky.

Program

Bangkok a Smaragdový Buddha • most na řece Kwai • města Ayutthaya a Sukhothai • sloni, krokodýli a tygři • Zlatý trojúhelník • Chiang Rai a Chiang Mai • pobyt v Pattaye, Jomtienu nebo v provincii Rayong

Den 1
*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*
Sraz 2 hodiny před odletem na letišti F. Chopina ve Varšavě, stanoviště CK se nachází v zóně "Biura Podróży", mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu "Virgin"). Aktuální letové řády sledujte na  R.pl/rozklady . Přelet do Bangkoku pravidelnou linkou (s přestupem v Istanbulu, na jednom z evropských letišť nebo na jednom z letišť Arabského poloostrova).

Den 2
Přílet do Bangkoku. Pasová kontrola a transfer do hotelu. Ubytování v hotelu v Bangkoku, odpočinek po cestě. Ve večerních hodinách večeře v hotelu.

Den 3
Snídaně v hotelu. Následně prohlídka Bangkoku, uvidíme mimo jiné: chrám Zlatého Buddhy, květinový trh v Chinatown, královský palác, v jehož areálu se nachází také Wat Phra Kaeo - chrám, kde je uschována nejznámější thajská socha Buddhy - malý Smaragdový Buddha. Po prohlídce oběd. Odpoledne výlet po Khlongach - výlet lodí po kanálech, které v minulosti představovaly alternativní komunikační systém Bangkoku. Večer pro zájemce večeře spojená s uměleckým vystoupením (za poplatek cca 1800 THB, nebo cca 60 USD).

Den 4
Po snídani v hotelu odjezd na plovoucí trh v Damnoen Saduak. Přejezd do starověkého města Kanchanaburi. Následně návštěva Muzea stavitelů mostu na řece Kwai, ve kterém se nachází exponáty a informace týkající se thajsko-barmské železnice a prohlídka hřbitova vězňů. Následně bude oběd na voru plovoucím po řece Kwai. Poté uvidíme slavný most a přejedeme autokarem na železniční stanici vzdálenou cca 45 km. Zde nasedneme do místního vlaku, který nás převeze částí historické železniční tratě. Ve večerních hodinách večeře v hotelu. Přenocování v hotelu v okolí města Kanchanaburi. (Trasa cca 200 km)

Den 5
Po snídani odjezd z Kanchanaburi do Ayutthayi, dávného hlavního města Thajska (1350-1767). Navštívíme některé z mnoha ruin a komplexu chrámů, které se nachází v tomto městě - mimo jiné také Wat Phra Si Sanphet. Následně sníme oběd v Ayutthayi. Poté budeme pokračovat v cestě do provincie Phitsanulok, kde přenocujeme. (Trasa cca 440 km)

Den 6
Po snídani navštívíme chrám Wat Mahathat v Phitsanulok a pojedeme do Sukhothai, kde navštívíme historický park - pozůstalost hlavního města Thajska v letech 1238-1438. Po hodině jízdy následuje zastávka na oběd v místní restauraci. Následně budeme pokračovat v cestě do Chiang Rai, kde strávíme noc v hotelu za městem. (Trasa cca 490 km)

Den 7
Po snídani návštěva vesnic horských kmenů (pokud to bude možné, uvidíme osadu kmene Padaung, známého spíše jako „dlouhé krky“, v opačném případě uvidíme jiné horské kmeny tohoto regionu). Následně navštívíme nejsevernější město Thajska - Mae Sai. V závislosti na politické situaci možnost přechodu na území Barmy a projížďka motorovou rikšou po městečku Tachileik (za příplatek cca 1400 THB nebo cca 45 USD). Přejezd na území Zlatého Trojúhelníku. Poté nastoupíme na loď, která nás poveze podél hranic Thajska, Laosu a Barmy oddělených řekou Mekong. Návrat na večeři a přenocování v okolí Chiang Rai. (Trasa cca 220 km)

Den 8
Po snídani odjezd do Chiang Mai - „hlavního města severního Thajska“. Cesta vede přes nejkrásnější nedotčenou oblast země. Oběd budeme mít v San Kampaeng - v řemeslné vesničce na okraji města Chiang Mai. Po obědě navštívíme některé ze stánků řemeslníků - sochy, výrobky z hedvábí, stříbra, deštníky, atd. Odpoledne návštěva thajského masážního salónu (masáž cca 1,5 hod.). Přenocování v hotelu. (Trasa cca 230 km)

Den 9
Po snídani návštěva zahrady orchideí a „školy slonů“, kde uvidíme, jak se připravují sloni na práci. Následuje oběd. Po obědě projížďka na slonech. Následně návrat do tábora bryčkou taženou voly a rafting (balíček za poplatek cca 1600 THB nebo cca 55 USD). Odpoledne navštívíme jeden z nejznámějších chrámů v Thajsku - Wat Doi Suthep, který se nachází na kopci Doi Suthep nedaleko Chiang Mai. Odtud se nám naskytne nádherný výhled na město. Večer pro zájemce večeře s ukázkou lidových tanců (za poplatek cca 700 THB nebo cca 23 USD). Pozdní večer zůstane volný na nákupy na nočním tržišti v Chiang Mai. (Trasa cca 110 km)

Den 10
Po snídani volný čas na samostatné prozkoumávání města nebo fakultativní výlety. Odpoledne transfer na vlakové nádraží, kde nastoupíme do nočního vlaku do Bangkoku. Ve vlaku dostaneme balíček s jídlem na cestu. (Trasa cca 750 km)

Den 11
Příjezd do Bangkoku, snídaně. Následně transfer do Pattaye. Pro hosty jedoucí do okolí Rayong ubytování tento den cca v 17:00 hodin. Volný čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. (Trasa cca 180 km)

Den 12 - 14
Volný čas na odpočinek u moře nebo na nákupy. Možnost využití fakultativních výletů (netýká se to klientů, kteří si vybrali pobyt v oblasti Rayongu): výlet na ostrov Koh Lan (cca 40 USD), revue transvestitů (cca 30 USD), tropické zahrady Nong Nooch (cca 45 USD) nebo jiné.

Den 15
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Přelet do Polska pravidelnou linkou (s přestupem v Istanbulu, na jednom z evropských letišť nebo na jednom z letišť Arabského poloostrova). Přistání ve Varšavě v závislosti na letecké společnosti - 15. den večer nebo 16. den. Aktuální letové řády sledujte na  R.pl/rozklady .

Upozornění k programu
Možnost dokoupení přeletu na trase Chiang Mai - U-Tapao (letiště se nachází 140 km jihovýchodně od Bangkoku) namísto nočního přejezdu vlakem - rezervace je možná max. 2 týdny před odletem z Polska. V případě této změny je výše uvedený program pozměněn následovně: 

Den 1 - 9
Beze změn.

Den 10
Po snídani volný čas na samostatné prozkoumávání města nebo fakultativní výlety. Přenocování v hotelu v Chiang Mai.

Den 11
Po snídani v hotelu vystěhování a transfer na letiště. Přelet na letiště U-Tapao ležící 140 km jihovýchodně od Bangkoku. Následně přejezd do vybraného hotelu na pobyt. Volný čas na opalování, koupání a odpočinek.

Den 12 - 16
Beze změn.

Upozornění: 10. a 11. den budou klienti během programu v péči místního průvodce, který komunikuje pouze v angličtině. V těchto dnech bude možný s polsky mluvícím delegátem pouze telefonický kontakt.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Vzhledem k přísnému dodržování předpisů týkajících se práce delegátů během výletů v Thajsku, nemá v některých objektech polský delegát právo nejen provázet nebo překládat místního průvodce, ale dokonce nemá do těchto objektů vstup. Týká se to především palácového komplexu v Bangkoku.
- V hotelu je třílůžkový pokoj obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou ​​(přistýlka je zpravidla formou lehátka nebo rozkládací pohovky).

TermínDníTyp ubytováníStravaDopravaOdlet zSlevaCena za osobuCeník 
23.05. (St) - 03.06. (Ne) 201812 dní, 11 nocípokoj standard + Star room (v hotelu: A-One Star Hotel) další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Varšava
Varšava
Last minute 32 252 Kč
29.06. (Pá) - 14.07. (So) 201816 dní, 15 nocípokoj standard + Star room (v hotelu: A-One Star Hotel) další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Varšava
Varšava
Last minute 36 001 Kč
06.07. (Pá) - 21.07. (So) 201816 dní, 15 nocípokoj standard + Star room (v hotelu: A-One Star Hotel) další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Varšava
Varšava
Last minute 36 739 Kč
13.07. (Pá) - 28.07. (So) 201816 dní, 15 nocípokoj standard + Star room (v hotelu: A-One Star Hotel) další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Varšava
Varšava
Last minute 37 020 Kč
20.07. (Pá) - 04.08. (So) 201816 dní, 15 nocípokoj standard + Star room (v hotelu: A-One Star Hotel) další typy pokojů
Dle programu
Letecky/Varšava
Varšava
Last minute 35 780 Kč
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve Smlouvě o zájezdu /Potvrzení o zájezdu.

 

Thajsko


Hlavní město:  Bangkok
Úřední jazyk:  thajština
Používané jazyky:  angličtina
Časový posun:  GMT 7
Orientační délka letu z ČR:  12 hodin
Měna:  baht (THB), 1 THB = 100 satangů
Vízum:  Ne
Do 30 dnů pobytu za účelem turistiky není vízum potřeba.

Cestovní doklad pro občana ČR: Ke vstupu na území Thajska je vyžadován cestovní pas platný minimálně šest měsíců po vstupu na území Thajska.

Zdravotní informace:  očkování není povinné

doporučené očkování:
- břišní tyfus - očkování 1 dávkou vakcíny nejpozději 14 dní před odjezdem
- hepatitida A - očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem
- žlutá zimnice - očkování se provádí podáním 1 vakcíny nejpozději 10 dní před cestou

Důležitá tel. čísla:

  • Záchranka: 1554 nebo 1669 (volání zdarma)
  • Požárníci: 199
  • Turistická policie: 1155

 

Všeobecné info:

Thajské království, bezpochyby nejpopulárnější turistická destinace v JV Asii, se pyšní, že jako jediná země v tomto regionu nebyla nikdy kolonizována. Většinu návštěvníků přilákají romantické pláže, ale Thajsko má co nabídnout i dobrodružnějším povahám - etnické menšiny v horách, jízdu na sloním hřbetu či výpravy do džungle. Nesmíme zapomenout ani na kulturní bohatství, výbornou kuchyni a vždy usměvavé Thajce. V Thajsku je podnebí tropické, teploty jsou vysoké a vzduch vlhký také díky monzunům. Mezi nejteplejší měsíce patří duben a květen, teploty v Thajsku v těchto měsících dosahují v průměru 35 - 36 °C.

Turistické destinace:        

Bangkok - patřící mezi nejvyhledávanější světová střediska turistického ruchu. Mezi nejhlavnější památky patří Velký palác, vybudovaný králem Ramou I. na konci 18. století. Je pestrou směsicí nejrůznějších stylů. Nejstarším chrámovým komplexem v Bangkoku je Wat Po – Chrám ležícího Buddhy, jižně od Velkého paláce. Jeden z nejatraktivnějších chrámových komplexů ležící nedaleko od areálu Královského paláce. V Bangkoku mají svoji vlastní čtvrť i číňané (největší "čínské město" mimo území Číny na světě), liší se od ostatních částí města zejména vysokou koncentrací tržnic a obchůdků se vším možným v úzkých přeplněných uličkách.

Ostrov Phuket - Hlavním městem je Phuket na východě ostrova, kde můžeme obdivovat pozůstatky čínsko-portugalské architektury. Turisticky zajímavý je ale hlavně západ s 19 krásnými plážemi, s azurovým mořem s pozvolným vstupem a korálovými útesy. Nejrušnější pláží je Patong, která je typickým letoviskem nabízejícím spoustu večerní zábavy i nákupních možností. Nejuctívanější sochu Buddhy na Phuketu můžeme vidět v chrámu Wat Phra Thong – dolní polovina je zasypaná v písku.Kousek od kláštera se nachází rehabilitační centrum gibbonů a vodopád Ton Sai.

Krabi - Letovisko, které obklopuje asi 150 ostrovů, leží na západních březích Malajského poloostrova přímo naproti ostrovu Phuket, od kterého je vzdáleno dvě hodiny jízdy. Svůj pobyt na Krabi prožijete na nádherných plážích s bílým či zlatavým pískem omývaných průzračnou tyrkysovou vodou. Vysoké vápencové skály kouskují pobřeží na malé romantické laguny. Nadosah jsou korálové útesy – hotový potápěčský ráj.

Ko Samui - Ko Samui je nazýván ostrovem lásky pro svá krásná a romantická zákoutí. Je také ostrovem dvou tváří, který nabízí bohatý rušný noční život nebo klid zátok lemovaných skalnatými výběžky. Ostrov okouzluje krásou vápencových skal, lagunami a jeskyněmi. Ko Samui nabízí jedinečný Mořský národní park Ang Thong, jehož součástí je krásné smaragdové jezero s podvodním tunelem, který je propojen s mořem.

Krokodýlí farma - Tradiční zastávkou turistů mířících na Pattayu je první thajská krokodýlí farma. Vznikla v roce 1950 a dnes patří k největším krokodýlím farmám na světě. Můžeme zde vidět asi 50 000 kusů nejrůznějších druhů krokodýlů a dokonce je za malý poplatek můžeme  i nakrmit. Od rána do večera tu mimo jiné probíhá show, při které se tají dech.

Zajímavosti:

Nohy jsou považovány za nečisté, nesluší se je při sezení  strkat před sebe. Také v chrámech při sezení nesmí směrovat směrem k Budhovi, musí se skrčit pod sebe.

Vytvářím objednávku...