On-line prodej levných exotických zájezdů. Stačí si jen vybrat

Ayodya

Indonésie - Nusa Dua
Termín:14.10 - 30.10.2018
Délka zájezdu:17 dní, 16 nocí
Cena vč. tax:

49 988 Kč

47 736 Kč

Typ zájezdu:Pobytový
Ubytování:Hotel
Doprava:Letecky
Odletové místo:Varšava
Strava:Snídaně
Popis hotelu

Poloha
Hotel Ayodya v tradičním balijském stylu se nachází v Nusa Dua, na jihu ostrova. Nusa Dua je uznávaná za nejlepší přímořské letovisko na Bali (ale zároveň daleko od rušných středisek). Na letiště je to cca 12 km, do Kuty (s širokým výběrem obchodů, restaurací, barů a zábavy) je to cca 15 km (doprava taxi cca 15 USD). V blízkosti hotelu Ayodya se nachází 18 jamkové golfové hřiště.

Pláž
Přímo u hotelu Ayodya se nachází široká a písčitá pláž s jemným světlým pískem a pozvolným vstupem do moře. Lehátka a slunečníky - zdarma.

Vybavení
Recepce 24h, 5 restaurací (mezinárodní, plody moře, japonská, středomořská a restaurace u bazénu se snack barem), lobby bar, obchody se suvenýry, 2 bazény se sladkou vodou (z toho 1 s brouzdalištěm pro děti), sluneční terasa, slunečníky, lehátka a plážové osušky zdarma. V hotelu Ayodya je také velké a dobře vybavené konferenční centrum (14 konferenčních sálů, největší pro 700 osob) a centrum spa (ceník na recepci). Internet v konferenčním centru (za poplatek - ceník na recepci). Pro nejmenší hosty je k dispozici mini klub a dětské hřiště.

Pokoje
Hotel Ayodya má přes 540 pokojů různého typu. Našim klientům nabízíme pokoje typu Deluxe Garden View (s výhledem na zahradu, bazén nebo golfové hřiště) s rozhlohou cca 45 m². Všechny pokoje jsou dvoulůžkové (přistýlka ve formě rozkládacího lůžka - pouze na potvrzení). V každém pokoji je individuálně řízená klimatizace, TV-sat, mini bar (za poplatek), set pro přípravu kávy a čaje, telefon, fén a trezor (za poplatek). Všechny pokoje mají balkón.

Strava
Snídaně ve formě bohatého bufetu.

Sport a zábava
Hotel Ayodya neorganizuje animační program. Několikrát týdně pořádá večerní vystoupení s živou hudbou. Zdarma: billiard, posilovna, stolní tenis, plážový nohejbal, basketbal, šachy a plážový volejbal. Za poplatek: squash, tenis, mini golf, lekce jógy a centrum vodních sportů na pláži v blízkosti hotelu (nabízí např. windsurfing, kitesurfing, jet ski, potápění a plavbu lodí s proskleným dnem - ceník dostupný na místě).

Internet
Wi-Fi ve veřejných prostorách hotelu zdarma. Na pokoji za poplatek.

Místní kategorie
*****

Jiné
http://www.ayodyaresortbali.com

Náš názor
Hotel Ayodya je vhodný i pro náročné klienty. Doporučujeme jej především pro osoby, které hledají klidný odpočinek daleko od rušných středisek, ale zároveň blízko pláže, která patří mezi nejlepší na Bali.

Program

Den první
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Odlet z Polska. Sraz na letišti 3 hodiny před plánovaným odletem na stanovišti CK. Aktuální letový řád sledujte zde:  http://r.pl/rozklady

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování a koupání v moři. Možnost využití fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.

Cena

Základní cena zahrnuje: charterový let PLL LOT (přímý let), s trasou letu Varšava – Denpasar – Varšava, transfery letiště - hotel - letiště, letištní taxy, ubytování na 14 nocí, strava dle popisu ubytování, péče polského delegáta, cestovní pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety (v polském jazyce od 15 osob), jinou stravu než je uvedeno v popisu ubytování, osobní výdaje.

Jiné

Upozornění! Hotely mohou vybírat od klientů depozit formou hotovosti, nebo blokací na kreditní kartě.

Let
Pohodlné letadlo BOEING 787 DREAMLINER LOT, nebo jiné širokotrupé letadlo (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. V ekonomické třídě je občerstvení formou 2 jídel (teplé jidlo a bageta se šunku, nebo sýrem). V rámci bezplatného servisu pasažéři obdrží také základní nápoje - minerální vodu, kávu a čaj, servírované zároveň s jídlem. Další nealko nápoje, alkohol a ostatní z dostupné nabídky sky baru jsou na palubě letadla za poplatek.

Ve třídě Premium Club a Business Elite je v ceně bohaté menu včetně alkoholických a nealkoholických nápojů a zvýšený váhový limit zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete  ZDE . V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Výlety v okolí

KINTAMANI A SOPKA BATUR
Výlet začneme přejezdem do oblasti Kintamani, kde budeme moci na vlastní oči obdivovat zručnost místních řemeslníků při vytváření uměleckých děl ze dřeva a také tanečníky tanců Barong a Keris. Uvidíme také malebné panorama vulkánu Batur a jeho rozsáhlé kaldery s jezerem Batur (geopark UNESCO). Na závěr očistíme duši i tělo při návštěvě místního chrámu Tempaksiring a svatého pramene. Cena cca 55 USD.

LES OPIC A ZÁPAD SLUNCE NAD TANAH LOT
Odpolední výlet začneme přejezdem do chrámu Taman Ayun ze 17. století, obklopeného krásnou zahradou. Zastavíme se také v lese opic a den zakončíme návštěvou chrámu Tanah Lot - jednoho z nejznámějších na Bali, vzhledem ke kouzelnému umístění na skále cca 200 m od břehu ostrova. Pohled na západ slunce nad chrámem zůstane nadlouho v paměti a bude skvělou příležitostí k focení. Cena cca 42 USD.

VE STÍNU HORY AGUNG
Celodenní výlet do východní části ostrova s dominantou, sopkou Agung - nejvyšším vrcholem Bali (3124 m n. m.). Navštívíme zde řemeslnou dílnu se specializací na malování tradičním batikováním. Následně uvidíme chrámový komplex Besakih, malebně ležící na horském svahu Agung, představující nejdůležitější centrum hinduistického uctívání na ostrově. Navštívíme také jednu z mála zbývajících tradičních vesnic na Bali ohrazenou kamennou zdí a den ukončíme návštěvou pavilonu Kerta Gosa, který byl kdysi součástí paláce v bývalém hlavním městě ostrova. Cena cca 55 USD.

JIŽNÍ BALI
Odpolední výlet začneme návštěvou jednoho z nejdůležitějších chrámů na Bali - Uluwatu. Chrám postavený v 11. století je okázale umístěn na vrcholu 70metrového útesu a je často navštěvován okolními makaky. Navštívíme zde charakteristické taneční představení Kecak (nazývané „opičím tancem“) s motivy s eposu Ramayana. Cena cca 49 USD.

RAFTING PO ŘECE AYUNG
Dvouhodinový rafting po řece Ayung (stupeň obtížnosti I a II), přičemž budeme obklopeni dechberoucí krajinou - hluboká údolí, strmé útesy, tropické lesy, vodopády a hinduistické chrámy barevně zdobené o Vánocích tvoří skutečně exotické scenérie. Cena cca 55 USD.

ELEPHANT SAFARI
Setkání se sumaterskými slony, během kterého budeme moci pozorovat z blízka tato úžasná zvířata, nakrmit je a svézt se na jejich hřbetech. Tropický prales na území parku je ideální scenérií doplňující toto exotické dobrodružství! Cena cca 75 USD.

Upozornění! Výlety jsou komentovány v polštině. Jejich organizátorem není CK, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb. Sestavuje také jejich program, ceny a termíny odjezdů, proto by eventuální stížnosti měly být adresovány přímo pořadateli. Uvedené popisy a ceny v katalogu jsou pouze orientační, pro detailní informace se obraťte na našeho zástupce na Bali. Rezident je pouze zprostředkovatelem pro přihlášení na fakultativní výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob.

TermínDníTyp ubytováníStravaDopravaOdlet zSlevaCena za osobuCeník 
30.09. (Ne) - 16.10. (Út) 201817 dní, 16 nocípokoj deluxe garden view
Snídaně
Letecky/Varšava
Varšava
-3%Last minute 48 356 Kč
14.10. (Ne) - 30.10. (Út) 201817 dní, 16 nocípokoj deluxe garden view
Snídaně
Letecky/Varšava
Varšava
-5%Last minute 47 736 Kč
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve Smlouvě o zájezdu /Potvrzení o zájezdu.

 

Indonésie

                                                                    

Hlavní město: Jakarta

Úřední jazyk: indonéština

Používané jazyky: jávština, sundánština, angličtina

Časový posun: od UTC 7 do UTC 9

Měna: 1 indonéská rupie (IDR) = 100 senů

Vízum:  Pro vstup na území Indonésie potřebuje občan České republiky vízum. Pokud má váš pobyt turistický účel a jeho délka nepřesáhne 30 dnů, bude vám vízum vydáno při vstupu do země a zaplatíte za něj 25 USD. Podmínkou pro získání tohoto víza je cestovní pas platný ještě minimálně půl roku od data vstupu do Indonésie a zpáteční letenka.

Cestovní doklad pro občana ČR: Platný cestovní pas s vyznačeným vízem.

Zdravotní informace: Očkování proti žluté zimnici je povinné, avšak pouze pro ty cestovatele, kteří přijíždějí do Indonésie z výchozí nebo tranzitní země s výskytem této choroby. Turistům směřujícím do Indonésie se doporučuje vakcinace proti břišnímu tyfu, žloutence typu A i B a tetanu.

Důležitá tel. čísla:

policie 110

hasiči 113

lékařská záchranná služba 118, 119

 

Všeobecné info:

Indonéská republika je pozoruhodným, přírodně i kulturně nesmírně rozmanitým státem, který drží několik primátů. Je kupříkladu největší muslimskou zemí naší planety a rovněž se rozkládá na největším světovém souostroví. Takřka čtvrt miliardy lidí obývá zhruba třetinu ze sedmnácti tisíc ostrovů, tvořících Indonéskou republiku. Jak bývá u zemí na rovníku zvykem, krásné písčité pláže omývané průzračným mořem s bohatým podvodním světem přeházejí směrem do vnitrozemí v bujnou tropickou krajinu s pestrou faunou i flórou.

Turistické destinace:

Bali - jeden z nejkrásnějších ostrovů Indonésie, leží pouhých 8° od rovníku, má příjemné tropické klima s průměrnými denními teplotami 30°C. Kromě koupání sem většina turistů jezdí za poznáváním zdejší nádherné přírody a historie. Na Bali je panenská příroda, spousta pralesů, safari parků a botanických zahrad, nekonečné rýžové plantáže a tropické pláže. Samozřejmostí je na Bali možnost šnorchlování a potápění, jízdy na slonech a koních, plavby, výlety na čtyřkolkách, rafting a spousta dalších možností.

Jáva - Nejrozvinutější a nejhustěji obydlený ostrov indonéského souostroví. Nabízí mnoho přírodních krás,  jakou jsou činné vulkány, náhorní plato Dieng či tropická džungle v NP Pangandaran. Někdejší hinduisticko-buddhistické impérium dosáhlo svého vrcholu právě na Jávě a zanechalo po sobě takové architektonické skvosty, jakými jsou chrámy Borobudur a Prambanan. Kulturní metropolí Jávy je Yogyakarta. V současné době zde však převažuje islám.

Prambanan - Největší hinduistický chrámový komplex v ostrovní zemi jakou je Indonésie a současně jeden z největších v jihovýchodní Asii. Leží na ostrově Jáva a byl postaven kolem roku 850. Je ukázkou typické hinduistické chrámové architektury, které vévodí 47 m vysoký centrální chrám. Celý komplex se skládá z osmi hlavních chrámů a přibližně 250 menších svatyň různých velikostí.

Borobudur - Chrámový komplex mahájánového buddhismu na nejlidnatějším ostrově zvaném Jáva, který pochází z 9. století. Při návštěvě Indonésie patří mezi vyhlášená místa. V roce 1991 byla stavba přijata mezi památky světového dědictví UNESCO. Chrámový komplex je nejnavštěvovanější indonéskou turistickou atrakcí.

Nová Guinea - provincie Irian Jaya je také součástí Indonésie. Tato oblast patří k nejexotičtějším oblastem naší planety. Je jedním z míst na Zemi, kde je stále možné spatřit „primitivní" kmeny používající kamenné a kostěné nástroje, lovící pomocí luků a šípů.

Lombok -  stejně jako Bali nabízí překrásné pláže, sopky a různorodou krajinu. Mezi turistická lákadla patří potápění, šnorchlování, pěší turistika a surfování, stejně tak jako poutavá tradiční kultura. Výstup na sopku Rinjani a následný relax na ostrůvcích Gili stojí za to.

Zajímavosti:

Indonésie je domovem jedné kuřácké zvláštnosti. Ne nadarmo se jí přezdívá Ostrovy koření. Indonésanům nestačilo kořenit si pouze jídlo. Kohosi napadlo nacpat koření také do srolovaného lístku a zapálit. Tak vznikla indonéská kuřácká specialita - hřebíčková cigareta "kretek", neodolatelná svou sladkou vůní.

Vytvářím objednávku...